Petrovec, Janko

Ciljni jezik:

slovenščina

Področja prevajanja:

leposlovje, družboslovje in sorodna področja

Spletna stran:

Biografija:

Janko Petrovec je po maturi na United World College of the Adriatic v Devinu pri Trstu najprej študiral angleški jezik s književnostjo ter primerjalno književnost na ljubljanski Filozofski fakulteti, pozneje pa še dramsko igro in umetniško besedo na AGRFT, kjer je leta 1997 tudi diplomiral. Dobro desetletje je nato kot samozaposleni na področju kulture deloval predvsem v Trstu. Od leta 2008 je zaposlen na Radiu Slovenija. Je prevajalec, igralec, voditelj javnih prireditev in radijski urednik, član Združenja dramskih umetnikov Slovenije in Društva slovenskih književnih prevajalcev.

Nagrade, priznanja:

Študijska in rezidenčna bivanja:

Bibliografija:

Fausto Paravidino: Brata; drama, Gledališče Glej, Ljubljana, 2009.
Stefano Benni: Gospod Ničla in druge zgodbe; zbirka kratkih zgodb (tudi avtor izbora in spremne besede), KUD Literatura, Ljubljana, 2010.
Stefano Benni: Marjetka Sladkosnedka; roman (tudi avtor spremne besede), Cankarjeva založba, Ljubljana, 2011.
Enrico Luttmann: Sen; komedija, Prešernovo gledališče Kranj, 2012
Stefano Benni: Heliant; roman, Cankarjeva založba, Ljubljana, 2012.
Tiziano Terzani: Vedeževalec mi je rekel; dokumentarni roman, Cankarjeva založba, 2013.
Alessandro Baricco: Mr Gwyn; roman, Cankarjeva založba, Ljubljana, 2014.