- 9. 12. 2020

Besede skozi meglo: Feri Lainšček

 

DRUŠTVO SLOVENSKIH KNJIŽEVNIH PREVAJALCEV

vabi k spletnemu ogledu premiere pogovora


Besede skozi meglo: Feri Lainšček


v sredo, 9. decembra 2020, ob 20. uri

na društvenih kanalih Facebook in Youtube.  

 

Kakšen je literarni jezik Ferija Lainščka, pisatelja, pesnika, dramatika, scenarista in aktualnega Prešernovega nagrajenca? Kaj odlikuje roman Ki jo je megla prinesla, ki po mnenju strokovne javnosti velja za najboljši Lainščkov roman. Kako naj se z avtorjevimi besedami spopadejo prevajalci v tuje jezike? Oglejte si pogovor prevajalca, literarnega kritika in publicista Igorja Divjaka s Ferijem Lainščkom, izbranim avtorjem letošnjega 10. mednarodnega prevajalskega seminarja slovenske književnosti, ki smo ga obiskali na domačih prekmurskih ravnicah.

 

Dogodek je del projekta Mednarodni prevajalski seminarji za prevajalce iz slovenščine v tuje jezike, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.