- 27. 10. 2020

IN MEMORIAM: NEDA PAGON (1941–2020)


»Duša je kot vsa snov: zakaj bi ostala nedotaknjena, zvesta svoji edini obliki, ko je lahko svobodna?«
(Nobelova nagrajenka 2020 Luise Glück, »Uspavanka«, prev. Veronika Dintinjana)


Dosegla nas je žalostna vest, da je preminila spoštovana in draga Neda Pagon – urednica, prevajalka, sociologinja, zgodovinarka in človek širokega duha in srca. Na Društvu slovenskih književnih prevajalcev se je bomo spominjali kot izjemne prevajalke družboslovnih in humanističnih besedil in urednice »starega kova«, ki je pomagala obrusiti marsikakšen prevajalski jezik.
Spodnja fotografija, ki jo je posnel Vinko Avsenak, je nastala na pogovornem večeru »Prevajalka in njena urednica« iz cikla »Pridobljeno s prevodom« v okviru lanskoletnega 36. Slovenskega knjižnega sejma v Cankarjevem domu, na katerem se je Neda pogovarjala s Suzano Koncut.

Foto: Vinko Avsenak