Dogodki in prireditve - 3. 5. 2015

Lili Potpara in Julija Potrč na Pridobljeno s prevodom v četrtek, 7. 5. 2015

Društvo slovenskih književnih prevajalcev vabi na literarni večer v okviru cikla <strong>Pridobljeno s prevodom</strong>, na katerem se bosta predstavili književni prevajalki <strong>Lili Potpara</strong> in <strong>Julija Potrč.</strong>

Prireditev bo <strong>v četrtek, 7. maja 2015, ob 19.00 v knjigarni Hiša sanjajočih knjig</strong> na Trubarjevi 29 v Ljubljani.

Gostji večera Lili Potpara, prevajalka iz angleščine in pisateljica, ter Julija Potrč, dobitnica nagrade Radojke Vrančič za leto 2010, bosta v knjigarni založbe Sanje, pri kateri je izšlo tudi nekaj njunih prevodov, med drugim razkrili, kakšne so zadrege in užitki ob spopadanju z zahtevnim prevajalskim poklicem in še zlasti z najzahtevnejšimi prevodnimi projekti.

Prireditev sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

http://dskp-drustvo.si/images/uploads/Logo_JAK.png