- 29. 4. 2016

Literarni večer v spomin JOŽETU HRADILU

Društvo slovenskih književnih prevajalcev in Balassijev inštitut, Kulturni center Veleposlaništva Madžarske v Ljubljani, prirejata v sodelovanju s SNG Drama

literarni večer v spomin JOŽETU HRADILU, prevajalcu, slovaropiscu, uredniku in pisatelju,

z branjem odlomkov iz njegovega izjemnega opusa ter pogovorom z Aljažem Jovanovićem in Tino Vrbnjak, nosilcema glavnih vlog v drami LILIOM, ki je v prevodu Jožeta Hradila doživela v SNG Drama premiero februarja letos.

Na literarnem večeru sodelujejo

dr. Đurđa Strsoglavec, predsednica Društva slovenskih književnih prevajalcev, Marjanca Mihelič, Irena Trenc - Frelih in Maja Kraigher.

Prireditev bo v četrtek, 5. maja 2016, ob 18.00 v novih prostorih Balassijevega inštituta na Barvarski stezi 8 v Ljubljani.

Prijazno vabljeni!