Dogodki in prireditve - 24. 11. 2015

Literarni večer z Matejem Hriberškom, Jermanovim nagrajencem za leto 2015

Društvo slovenskih književnih prevajalcev in Knjigarna Azil vabita na literarni večer Med Plinijevo Scilo in Herbersteinovo Karibdo: pogovor z Jermanovim nagrajencem za leto 2015 v ponedeljek, 30. novembra 2015, ob 19.00 v Atrij ZRC, Novi trg 2, Ljubljana.

Z letošnjim (in prvim) dobitnikom Jermanove nagrade, ki jo DSKP podeljuje za posebno uspele prevode družboslovnih in humanističnih besedil iz tujih jezikov v slovenščino,

klasičnim filologom dr. Matejem Hriberškom,

se bosta o nagrajenčevem prevajalskem delu, izkušnjah in strategijah, predvsem pa o nagrajenih prevodih – prvih šestih knjigah Naravoslovja (Naturalis historia) rimskega polihistorja Plinija Starejšega (Založba ZRC, 2012/13) in avtobiografskem delu Ljubemu zanamstvu (Gratae posteritati) barona Žige Herbersteina (Knjižnica Ivana Potrča Ptuj, 2014) – pogovarjala njegova stanovska kolega dr. Nada Grošelj in dr. David Movrin.

Prijazno vabljeni!

Prireditev sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.