- 7. 7. 2022

Mednarodni simpozij DSKP 2022 – vabilo k sodelovanju

VABILO K SODELOVANJU
NA TRADICIONALNEM MEDNARODNEM SIMPOZIJU
DRUŠTVA SLOVENSKIH KNJIŽEVNIH PREVAJALCEV 2022

 

Letošnji Mednarodni prevajalski simpozij bo potekal med 7. in 9. oktobrom 2022 v Novi Gorici. Osrednji temi letošnjega simpozija sta:


Prevajanje skatološkega besedišča in erotične književnosti
Prevajanje leposlovnih in humanističnih besedil iz francoščine in v francoščino     
        

Poleg referatov v sklopu osrednjih tem lahko predstavite tudi prispevek na kakšno drugo prevajalsko oz. prevodoslovno tematiko. Če bi želeli na simpoziju sodelovati s prispevkom, pošljite prijavo skupaj z naslovom referata in kratkim vsebinskim povzetkom (do 1000 znakov s presledki) do petka, 9. septembra 2022, na elektronski naslov: dskp@dskp-drustvo.si.


Predstavitev referata naj bo dolga 20 minut. Pisni prispevek bo predvidoma objavljen v strokovni reviji za prevajanje Hieronymus. Za pripravo referata je predviden honorar v višini 105,00 EUR bruto. Organizatorji simpozija si pridržujemo pravico do izbora prispevkov.   


Prijazno vabljeni k sodelovanju!

 

Dogodek je del programa mednarodnega sodelovanja, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

 

 
 

Fotografija Nove Gorice: © Ana Geršak