Dogodki in prireditve - 7. 6. 2021

Mednarodni simpozij DSKP, Nova Gorica, oktober 2021 – Vabilo k sodelovanju

  

 

VABILO K SODELOVANJU
NA TRADICIONALNEM MEDNARODNEM SIMPOZIJU
DRUŠTVA SLOVENSKIH KNJIŽEVNIH PREVAJALCEV 2021Letošnji Mednarodni prevajalski simpozij bo potekal med 1. in 3. oktobrom 2021 v Novi Gorici. Izbrani temi simpozija sta:


Premene prevajalstva v samostojni Sloveniji: Prevajalci kot literarni posredniki
Prevajanje leposlovnih in humanističnih besedil v angleščino in iz angleščine       
      

Če vas katera od navedenih tem zanima in bi želeli sodelovati s prispevkom, pošljite prijavo skupaj z naslovom referata in kratkim vsebinskim povzetkom do petka, 10. septembra 2021 na elektronski naslov: dskp@dskp-drustvo.si.  
Predstavitev referata naj bo dolga 20 minut. Pisni prispevek bo objavljen v strokovni reviji za prevajanje Hieronymus, ki je vključena v mednarodno bazo podatkov MLA International Bibliography in jo izdaja Društvo slovenskih književnih prevajalcev. V okviru simpozija bo potekala tudi predstavitev novih številk revije s prispevki preteklih simpozijev. Za pripravo referata je predviden honorar v višini 105,00 EUR bruto.


Prijazno vabljeni k sodelovanju!

V sodelovanju z Univerzo v Novi Gorici.

Dogodek je del programa mednarodnega sodelovanja, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.