Ne spreglejte - 11. 12. 2020

Pred morjem z Veroniko Simoniti

DRUŠTVO SLOVENSKIH KNJIŽEVNIH PREVAJALCEV

vabi k spletnemu ogledu premiere pogovora

Pred morjem z Veroniko Simoniti

v petek, 11. decembra 2020, ob 20. uri

na društvenih kanalih Facebook in Youtube.  Pisateljica in prevajalka Veronika Simoniti velja za enega najbolj artikuliranih in eruditskih glasov sodobne slovenske književnosti in za avtorico, ki se v svojih delih nenehno sooča s tematiko jezika. Za roman Ivana pred morjem, s katerim se bodo ukvarjali udeleženci 10. mednarodnega prevajalskega seminarja slovenske književnosti, je letos prejela nagrado kresnik. Eden izmed vodilnih motivov njenega pisanja pa je tudi morje, ki služi kot navdih in zakladnica asociacij, simbolov in metafor. Vabljeni k ogledu pogovora z Veroniko Simoniti, ki ga vodi urednik in literarni kritik Aljoša Harlamov.