Ne spreglejte - 10. 5. 2022

Predlogi za nagrade DSKP 2022

Zbiranje predlogov za nagrade
Društva slovenskih književnih prevajalcev 2022

Društvo slovenskih književnih prevajalcev razpisuje zbiranje predlogov za kandidate za letošnje nagrade:

1. za SOVRETOVO NAGRADO, nagrado za posebno uspele prevode leposlovnih besedil iz tujih jezikov v slovenščino;
  2. za JERMANOVO NAGRADO za posebno uspele prevode družboslovnih in humanističnih besedil iz tujih jezikov v slovenščino;
  3. za NAGRADO RADOJKE VRANČIČ, priznanje za mladega prevajalca, za posebno uspele prevode leposlovnih, humanističnih in družboslovnih besedil iz tujih jezikov v slovenščino, in sicer prevajalcev, rojenih leta 1987 ali pozneje.

Predloge, ki jih lahko posredujejo založbe, kulturne ustanove in posamezniki, bo obravnavala komisija za nagrade in priznanja pri Društvu slovenskih književnih prevajalcev.

Prosimo, da predloge za prevajalske nagrade za leto 2022 s kratko utemeljitvijo, najmanj enim izvodom prevoda in izvirnim besedilom (ki je lahko v elektronski obliki) posredujete do četrtka, 2. 6. 2022, po pošti na naslov:

Komisija za nagrade in priznanja pri DSKP
Tomšičeva 12
Prosimo, da na kuverti jasno označite, za predlog katere nagrade gre.

Razpisni pogoji za podelitev Sovretove nagrade za leto 2022:

Razpisni pogoji za podelitev Jermanove nagrade za leto 2022:

Razpisni pogoji za podelitev nagrade Radojke Vrančič za leto 2022: