- 16. 4. 2019

Tiskovna konferenca: Bela knjiga o prevajanju

VABILO NA TISKOVNO KONFERENCO

Torek, 23. april 2019, ob 13.00, Društvo slovenskih književnih prevajalcev,

Tomšičeva 12, Ljubljana

Bela knjiga o prevajanju 2018 je prvi in doslej edini celovit dokument o položaju prevajalcev, tolmačev, podnaslavljalcev in lektorjev v Sloveniji, ki predstavlja analizo stanja, sistemske in posamezne izzive ter primere dobre prakse. Pri pripravi so sodelovala vsa slovenska strokovna društva, 40 avtorjev, vse slovenske univerze in nekatere nevladne organizacije. Namenjena je vsem praktikom s tega področja, uporabnikom storitev in odločevalcem.

Na tiskovni konferenci bomo podrobneje predstavili posamezna poglavja, predvsem pa razpravljali o urejanju posameznih odprtih vprašanj in vzpostavitvi dialoga med vsemi deležniki.

Sodelovale bodo:

dr. Barbara Pregelj, glavna urednica Bele knjige o prevajanju

Nada Primožič, Društvo znanstvenih in tehniških prevajalcev Slovenije

Polona Mertelj, predsednica Društva slovenskih filmskih in televizijskih prevajalcev

mag. Andreja Skarlovnik Ziherl, predsednica Združenja konferenčnih tolmačev Slovenije

dr. Jana Zidar Forte, Združenje konferenčnih tolmačev Slovenije

Polona Brumen, Združenje stalnih sodnih tolmačev in pravnih prevajalcev Slovenije SCIT

Kristina M. Pučnik, predsednica Lektorskega društva Slovenije

Tiskovno konferenco bo moderirala dr. Đurđa Strsoglavec, predsednica Društva slovenskih književnih prevajalcev.

Zaradi lažje organizacije dogodka prosimo, da udeležbo potrdite na naslov dskp@dskp-drustvo.si  najpozneje do petka, 19. 4. 2019.