- 9. 3. 2022

Večer odprtih vrat DSKP

 

DRUŠTVO SLOVENSKIH KNJIŽEVNIH PREVAJALCEV
vabi na VEČER ODPRTIH VRAT,
svojo tradicionalno prireditev,
na kateri se predstavijo književni prevajalci in prevajalke,
ki (še) niso naši člani.Vrata Društva slovenskih književnih prevajalcev na Tomšičevi 12 v Ljubljani odpremo v sredo, 16. marca 2022, ob 19. uri.Letos bodo iz svojih prevodov brali:Primož Lubej: Dvanajst krogov – Jurij Andruhovič


Janja Vollmaier Lubej: Vorošilovgrad – Serhij Žadan


Mojca Dobnikar: Ljudska zgodovina Združenih držav Amerike – Howard Zinn


Domen Kavčič: Po potresu – Haruki Murakami


Janina Kos: Anomalija – Hervé Le Tellier


Polona Glavan: Kirka – Madeline MillerProgram Večera odprtih vrat je pripravila Anja Naglič, ki bo nastopajoče tudi predstavila.


Branjem bo sledila kratka predstavitev nove številke društvene revije Hieronymus, ki jo je uredila Đurđa Strsoglavec. Dvojno številko Hieronymusa boste lahko kupili s članskim popustom in tudi tako podprli delovanje Društva.

Prijazno vabljeni na branje in druženje z nami!Program DSKP sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.