Dogodki in prireditve - 16. 11. 2017

Vloga prevoda in prevajalcev v sodobni družbi

DRUŠTVO SLOVENSKIH KNJIŽEVNIH PREVAJALCEV

 

vabi na pogovor

v okviru cikla Pridobljeno s prevodom

Vloga prevoda in prevajalcev v sodobni družbi

v četrtek, 23. novembra 2017, ob 17.00

na 33. Slovenski knjižni sejem

(Debatna kavarna v Cankarjevem domu).

 

Na pogovoru bomo izpostavili prevod kot osrednji mehanizem kulturnega posredništva, še zlasti v slovenski družbi, kjer vsako leto izide več prevodov kot izvirnih besedil. Posvetili se bomo tudi družbenemu in finančnemu statusu prevajalcev, njihovim pogojem za delo ter ugledu, ki ga prevajalski poklic uživa. Razmere v Sloveniji bomo ovrednotili in primerjali z razmerami v Baskiji in Španiji, pa tudi v nemško govorečem kulturnem prostoru.

Sodelujejo: Elizabete Manterola Agirrezabalaga, Arantzazu Royo Manterola, Urška P. Černe, Barbara Pregelj, Đurđa Strsoglavec.

 

Prireditev sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.