- 25. 5. 2015

Vpliv in mesto prevoda v sodobni slovenski književnosti

Slovenski center PEN vabi na debatni večer Vpliv in mesto prevoda v sodobni slovenski književnosti v torek, 26. maja 2015, ob 19.00 v dvorani SC PEN, Društva slovenskih pisateljev in Društva slovenskih književnih prevajalcev na Tomšičevi 12 v Ljubljani.

Prevodna književnost ima že po tradiciji pomembno mesto v slovenski kulturi. V zadnjem času se pogledi na prevajanje literarnih besedil spreminjajo, drugačni pa so tudi pogoji, v katerih prevod nastaja. Katere so najbolj problematične točke slovenskega prevajanja v tem trenutku in kaj nam obeta tehnološko izpopolnjeno prevajanje v prihodnosti?

Sodelovali bodo: Štefan Vevar, Amalija Maček, Marko Marinčič, Dušanka Zabukovec in Boris A. Novak

Pogovor bo vodil Marjan Strojan.

Vljudno vabljeni!