Ne spreglejte - 10. 12. 2020

Vsi »ta glavni« Nataše Konc Lorenzutti

 

DRUŠTVO SLOVENSKIH KNJIŽEVNIH PREVAJALCEV


vabi k spletnemu ogledu premiere pogovora


Vsi »ta glavni« Nataše Konc Lorenzutti


v četrtek, 10. decembra 2020, ob 20. uri

na društvenih kanalih Facebook in Youtube.

 

V Knjižnico pod krošnjami na Vodnikovo domačijo v ljubljanski Šiški smo povabili mladinsko pisateljico Natašo Konc Lorenzutti, ki je spregovorila o svojih knjižnih junakih, priljubljenih pri mladih bralcih. Njeno delo za otroke odlikuje izvirnost, duhovitost in jezikovna domiselnost. Prav taka je tudi knjiga Kdo je danes glavni, izbrana za letošnji 10. mednarodni prevajalski seminar slovenske književnosti, ki je bila nominirana za nagradi večernica in desetnica, prejela pa je zlato hruško za najboljšo slovensko mladinsko izvirno leposlovno knjigo. Z avtorico se je pogovarjala urednica in literarna kritičarka Gaja Kos, pokukali pa smo tudi v delavnico uveljavljene ilustratorke Tanje Komadina.