Dogodki in prireditve - 16. 11. 2018

Zakaj potrebujemo Belo knjigo o prevajanju

DRUŠTVO SLOVENSKIH KNJIŽEVNIH PREVAJALCEV

vabi na pogovor

v okviru cikla Pridobljeno s prevodom

 

Zakaj potrebujemo Belo knjigo o prevajanju

v četrtek, 22. novembra 2018, ob 16.00

 

na 34. Slovenski knjižni sejem

(Debatna kavarna v Cankarjevem domu,

tradicionalna lokacija v Prvem preddverju).

 

 

Predstavili bomo aktivnosti, povezane z Belo knjigo o prevajanju, ki nastaja v koordinaciji DSKP, pri njeni pripravi pa sodelujejo vsa slovenska prevajalska društva in združenja ter fakultete in oddelki, kjer se prevajanje poučuje, in je prvi dokument, ki skuša celostno osvetliti stanje prevajanja v Sloveniji. Zato ni nepomembno, kaj bomo vanjo zapisali, kje bodo glavni poudarki in kaj želimo z njo doseči.

 

Sodelujejo: Mateja Seliškar Kenda, Polona Mertelj, Kristina M. Pučnik in Barbara Pregelj.

 

 

Prireditev sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.