- 10. 5. 2016

ZAMP in SAZOR, kaj je to?

Spoštovani člani Društva slovenskih književnih prevajalcev,
 
od časa do časa vam priporočimo, da se vpišite v ti dve kolektivni organizaciji, ki zastopata naše male avtorske pravice. ZAMP (Združenje avtorjev in nosilcev malih in drugih avtorskih pravic) in SAZOR (Slovenska avtorska in založniška organizacija za pravice reproduciranja) spremljata uporabo naših avtorskih del in izterjujeta avtorske pravice, ki so nam jih uporabniki in izvajalci dolžni izplačati.
 
V postopku je sprejemanje novega zakona o kolektivkah, ki bi lahko imel posledice tudi za nas, zato smo povabili predsednika upravnega odbora ZAMP-a, mag. Toneta Freliha, in člana poslovodstva SAZOR-ja, dr. Miho Mazzinija, da nam razložita delovanje obeh organizacij in nas opozorita, na kaj moramo biti pozorni, in na novosti, ki se nam obetajo.
 
Pogovor bo v torek, 17. maja 2016, ob 19.30 na sedežu Društva slovenskih književnih prevajalcev, Tomšičeva 12, Ljubljana.
 
Pridite, zadeva je pomembna za vse nas!
 
Iz medijev:
https://www.dnevnik.si/1042735958