Dogodki in prireditve - 9. 3. 2017

Zbiranje predlogov za kandidate za letošnje nagrade DSKP

Društvo slovenskih književnih prevajalcev razpisuje zbiranje predlogov za kandidate za letošnje nagrade:

1. za Sovretovo nagrado, nagrado za posebno uspele prevode leposlovnih besedil iz tujih jezikov v slovenščino;
  2. za Jermanovo nagrado za posebno uspele prevode družboslovnih in humanističnih besedil iz tujih jezikov v slovenščino;
  3. za nagrado Radojke Vrančič, priznanje za mladega prevajalca, za posebno uspele prevode leposlovnih, humanističnih in družboslovnih besedil iz tujih jezikov v slovenščino, in sicer prevajalcev, rojenih leta 1982 ali pozneje.

Predloge bo obravnavala komisija za nagrade in priznanja pri Društvu slovenskih književnih prevajalcev. Nagrade bomo podelili jeseni.

Prosimo, da predloge za nagrade za leto 2017 s kratko utemeljitvijo, najmanj enim izvodom prevoda in izvirnim besedilom posredujete do torka, 25. 4. 2017, po pošti na naslov:

Komisija za nagrade in priznanja pri DSKP
Tomšičeva 12

Prosimo, da na kuverti jasno označite, za predlog katere nagrade gre.

Razpisni pogoji za podelitev Sovretove nagrade za leto 2017:

Razpisni pogoji za podelitev Jermanove nagrade za leto 2017:

Razpisni pogoji za podelitev nagrade Radojke Vrančič za leto 2017:

Pravilniki so na voljo tukaj.