Ne spreglejte - 14. 10. 2021

Zbiranje predlogov za nagrado Vasje Cerarja za prevode mladinske književnosti

 

Zbiranje predlogov za nagrado Vasje Cerarja
za prevode mladinske književnostiDruštvo slovenskih književnih prevajalcev (DSKP) bo v letu 2022 prvič podelilo nagrado Vasje Cerarja za posebno uspele prevode mladinskih leposlovnih besedil iz tujih jezikov v slovenščino, ki jo je ustanovilo letos. Nagrada se imenuje po uglednem uredniku in vrhunskem prevajalcu mladinske književnosti Vasji Cerarju.
V letu 2022 se bo nagrada podelila v kategoriji slikanica. Za nagrado za posamezen prevod ali prevode visoke kakovosti pridejo v poštev knjižne objave slikanic iz preteklih štirih let.
Predloge, ki jih lahko posredujejo založbe, kulturne ustanove in posamezniki, bo obravnavala komisija za nagrado Vasje Cerarja. 
 
Prosimo, da predloge za nagrado Vasje Cerarja za leto 2022 s kratko utemeljitvijo, najmanj enim izvodom prevoda in izvirnim besedilom (ki je lahko v elektronski obliki) posredujete do ponedeljka, 15. 11. 2021, po pošti na naslov:
 
Komisija za nagrado Vasje Cerarja
Društvo slovenskih književnih prevajalcev
Tomšičeva 12
1000 Ljubljana
Elektronski naslov: dskp@dskp-drustvo.si


Razpisni pogoji za podelitev nagrade Vasje Cerarja za leto 2022: