Članice DSKP na Mednarodnem kongresu IBBY v Trstu

Trst IBBY pasica 2024

V petek, 30. avgusta, se bo v Trstu začel 39. kongres Mednarodne zveze za mladinsko književnost IBBY. Kongres poteka vsaki dve leti in združuje avtorje_ice, prevajalce_ke, založnike_ce in strokovnjake_inje z vsega sveta, ki se ukvarjajo z mladinsko književnostjo in promocijo branja med mladimi.

Program kongresa najdete tukaj.

Med letošnjimi strokovnimi udeleženci bo tudi nekaj članic Društva slovenskih književnih prevajalcev.

PETEK, 30. 8.

12.30–13.30       Okrogla miza o prevajanju poezije v mladinski književnosti z Ano Barič Moder

SOBOTA, 31. 8.

8.30–9.30           Okrogla miza o prevajanju mladinske književnosti z Julijo Potrč Šavli