Cities of Translators – LJUBLJANA

Naslednja postaja: LJUBLJANA

Društvo slovenskih književnih prevajalcev, ustanovljeno 1. avgusta 1953, se je ob svoji 70-letnici aktivnega delovanja, odločilo zasnovati ljubljanski »prevajalski sprehod«, ki bo obogatil tematske turistične poti po Ljubljani. Približno dve uri trajajoče »flankiranje« po ožjem mestnem središču, ki sta ga vsebinsko zasnovali licencirana turistična vodnica in vodnica interpretatorka Barbara Izlakar in predsednica Društva slovenskih književnih prevajalcev Tanja Petrič, odstira značaj Ljubljane skozi obeležja in zgodbe, ki pričajo o bogati prevajalski in prevodoslovni dediščini mesta.

Režija in scenarij: Tanja Petrič
Direktor fotografije in montaža: Klemen Golob
Druga kamera: Robert »Bobo« Wochl
Pomočnik: Amar Trumić
Nastopajo:
Barbara Izlakar, turistična vodnica
mag. Marijan Rupert, skrbnik Rokopisne zbirke NUK
Ana Pokrajac Iskra, višja kustosinja, Mestni muzej Ljubljana
Andrej Ilc, vodja uredništva leposlovja založbe Mladinska knjiga
Tanja Petrič, predsednica Društva slovenskih književnih prevajalcev
Bere: Valerija Lah Peternel
Podnapisi: Franc Jakob Rac (nemški), Grega Fajdiga (angleški), Andreja Kurent (slovenski)

Za dovoljenje objave notranjosti hiše Lili Novy se avtorji videa zahvaljujejo dedičema Florjani in Žigi Volku.